Fidelissima 30 jubileumi koncert – meghívó

A jubileum mindig ünnep, ami tele van meglepetésekkel; a jubileum mindig összegzés, ami csupa tanulság. Nem lesz ez másként 2024. október 5-én sem, amikor mi, fidelissimások, egymást és a közönségünket köszöntjük. Mindazokat, akik ott voltak a kezdeteknél, és azokat, akik azóta csatlakoztak, de azokat is, akik az eltelt három évtized alatt részesei voltak kórusunk életének vagy így, vagy úgy. És persze ünnepeljük a zenét, ami 30 éve összetart minket, énekeseket és a hallgatóságunkat.

Ehhez az ünnepléshez most a klasszikus zeneirodalom egyik legszebb, ezzel együtt egyik legnehezebb művét választottuk fő műsorszámként. És hogy mi lesz a meglepetés? A zene; és persze az izgalom, hogy mit kezd egy 30 éves kórus egy alig 7 évvel idősebb karnaggyal az élén ezzel a fantasztikus darabbal, főként akkor, ha rendelkezésére áll egy világhírű zenekar és öt gyönyörű hangú szólista.

Jöjjenek el és ünnepeljenek velünk: engedjék, hogy ajándékot adjunk Önöknek születésnapunkra!

Szilágyi Miklós
karnagy
 


 

 

 


Bemutatjuk közreműködőinket

Drüszler Edit szoprán

Több, mint két évtizede foglalkozik komolyabban az énekléssel. A közönség találkozhatott már vele a színpadon kórustagként, énekegyüttes tagjaként, illetve szólistaként is. Szívéhez legközelebb a régizene áll, ezért különösen nagy öröm volt számára e jelenlegi koncertfelkérés. Az utóbbi időben az előadóművészet mellett szívesen foglalkozik tanítással is, ugyanis jelenleg végzős magánénektanár szakos hallgatója a Széchenyi István Egyetem Művészeti Karának.

Kolarovszki Sarolta szoprán

Békéscsabán született, jelenleg Győrben a Széchenyi István Egyetem művésztanára, a soproni Hunyadi Alapfokú Művészeti Iskola magánének tanára. Tanulmányait Győrben és Szegeden végezte magánének-kamaraművész szakon. Elsősorban templomokban és koncerttermekben hallható itthon és külföldön egyaránt. Az éneklés mellett hivatásaként éli meg a tanítást is. Növendékei a komoly és könnyű műfajban szerepelnek igen nagy sikerrel.

Forgó Eszter alt

A Magyar Rádió Gyermekkórusának tagjaként kezdte zenei pályafutását. Magánénekesi diplomáját Drezdában szerezte. Az egyetemi évek után a Magyar Állami Operaház kórusában énekelt. Jelenleg a Magyar Rádió Énekkarának tagja. Szólistaként rendszeres résztvevője a koncertéletnek.

Decsi András tenor

Zenei tanulmányait a Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium és Zeneiskola – Alapfokú Művészetoktatási Intézményben kezdte, majd 2007-ben a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnáziumban folytatta. Jelenleg a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karának hallgatója, magánének szakon, Temesi Mária, Andrejcsik István és Oberfrank Péter tanítványa. 2014 óta a Honvéd Férfikar tagja.

Kocsis-Holper Zoltán basszus

Artisjus- és KÓTA-díjas karnagy, szólóénekes és zenetanár, a Kodály Kórus Debrecen vezetőkarnagya, a Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetségének (KÓTA) elnöke, a soproni Kórus Spontánusz alapító karnagya. Emellett számos együttes művészeti vezetését látta el az elmúlt két évtizedben Sopron környékén, illetve Budapesten. Koncertezett már a Magyar Rádió Énekkarával, a Nemzeti Énekkarral, a Budafoki Dohnányi Zenekarral, valamint többször megfordult már vendégkarnagyként a Szlovák Filharmónia Énekkaránál és a Nagyváradi Filharmónia Énekkaránál. Jelenleg karnagyi munkája mellett a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának adjunktusaként oktat. Soproni éveiben hosszú évekig énekelt a Fidelissima Vegyeskarban, Arany János vezetésével.

Capella Savaria

A legrégebbi, korhű hangszereken játszó kamarazenekar Magyarországon, 1981-ben alakult Szombathelyen. Újító törekvései nagy feltűnést keltettek a zenei életben. Céljául a barokk és a klasszikus zene korhű előadását tűzte ki, felhasználva a kor dokumentumait. Németh Pál alapította az együttest. 1992-től Kalló Zsolt az együttes koncertmestere, 1999-től művészeti vezetője is. Hangszereik XVIII. századi mesterek eredeti munkái, vagy ezek másolatai. Előadásukban kamara és zenekari darabok, operák, oratórikus művek hallhatók. Több mint 80 hanglemezük készült, melyek közül öt elnyerte az „Év hanglemeze” díjat. Felvételeiket a Hungaroton, a Centaur Records, a Quintana, a Harmonia Mundi, a Dynamic, a Naxos, és a Dorian Records cégek adták ki. A felvételek több mint kétharmada világelső felvétel, ezért ezek zenetörténeti jelentőségét nemzetközi szinten is elismerik. Opera és passió sorozatuk világhírű karmestere, Nicholas McGegan (az együttes Első Vendégkarmestere) 21 lemezfelvételt készített a Capella Savariával. Emellett igazi ritkaságok is megtalálhatók lemezeiken: magyar művek a XVIII. századból, Druschetzky, Roman, A. Scarlatti, B. Marcello, Telemann, Werner, Naudot, Rameau, Fasch és Muffat művei. Számtalan hangversenyük volt 22 európai országban, Észak- és Dél-Amerikában, valamint Izraelben. A magyar fesztiválok (Sopron, Fertőd, Budapest, Zemplén) gyakori résztvevői, de koncerteztek már Brugge, Innsbruck, Regensburg, Göttingen, Halle, Utrecht, Zerbst, Varsó, Wroclaw régi-zene fesztiváljain is. A zenekart 1991-ben Liszt-díjjal tüntették ki. 2006-ban – a zenekar fennállásának 25 éves évfordulóján – a Prima Primissima szakmai és közönségdíjat is a Capella Savariának ítélték Vas megyében.
A kanadai Opus Magazine így ír róluk: „Európa egyik legjobb zenekara”.

 


Fidelissimások 1994–2024